• 2
    Travma ve İlişkili Ruhsal Bozukluklarda EMDR Uygulaması
    Yrd. Doçent Dr. Ümit Sertan ÇÖPOĞLU
    Psikiyatri Uzmanı & Psikoterapist

EĞİTİM TAKVİMİ


image

Psikoterapi Akademisi psikiyatri uzmanı  Yrd.Doç.Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu tarafından 2019 yılında kurulmuştur. Psikoterapi Akademi’si psikoloji alanında  eğitimler düzenlemeyi ve psikoterapinin ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

 

Akademi bilimsel araştırmalar, kitap çevirileri, sempozyumlar, seminerler ile psikoloji alanında çalışmalar yapmaktadır. Ruh sağlığı çalışanlarının en uygun karşıkla en kaliteli şekilde psikoterapi eğitimlerine ulaşmasını sağlamayı misyon edinmiştir. Görsel ve yazılı materyalleri ruh sağlığı çalışanları ve danışanlar için kolay bir şekilde ulaşılabilir kılmayı hedeflemektedir.

 

Düzenlediğimiz ve vermeyi planladığımız psikoterapi eğitimleri arasında Bilişsel davranışçı terapi (BDT), Travma ve İlişkili Psikolojik Bozukluklarda Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Uygulamaları, hipnoz ve hipnoterapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Farkındalık (Mindfulnes) Temelli Psikoterapiler, oyun terapisi eğitimleri başta olmal üzere bir çok terapi uygulaması eğitimleri yer almaktadır.

 

Eğitimlerimiz alanında tecrübeli kişiler tarafından kursiyerlere öğretilmektedir. Eğitimler kursiyerlerin ihtiyaçlarına göre her kursta şekillendirilmekte ve uygulama ağırlıklı olmaktadır. Psikoterapi Akademisi aynı gemide olduğu değerli meslektaşlarına yol arkadaşlığı yapmak üzere yola çıkmıştır. 

 


EĞİTİMLERİMİZ


EN SON YAZILARIMIZ