Psikoterapi Akademisi | Terapi Eğitimleri

Psikoterapi Akademisi

 
Merhaba.
 
İsmim Ümit Sertan Çöpoğlu.
 
Psikiyatri uzmanı & Psikoterapist ve Psikiyatri alanında Yrd. Doçentim. Tıp fakültesi sonrası meslekte 12 yılımdayım. Akademisyen olarak çoğu uluslar arası yabancı dergilerde yayımlanmış 40 adet bilimsel makalem bulunmakta. Ulusal ve Uluslar arası bir çok kongrede sözel ve poster bildirilerim ve panelist olarak konuşmalarım mevcut. Ayrıca iki adet bilimsel araştırma ödülüne sahibim.
 
Psikiyatrist olarak bir hekim ve akademik tarafımın dışında aynı zamanda bir psikoterapistim. Yaklaşık 10 yıldır psikoterapi eğitimleri alıyorum, kongre ve çalıştaylara katılıyorum  ve psikoterapi okumalarına devam ediyorum. Hastalarıma ve danışanlarıma temel olarak Bilişsel ve Davranışçı Terapi (BDT) uyguluyorum.
 
Bunun yanında BDT uygulamalarımda Kabul ve Kararlılık (ACT), Farkındalık (Mindfulnes), Hipnoz ve özellikle travma vakalarında Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) tekniklerini de gerektiği durumlarda terapilerimde kullanıyorum.
 
Akademisyen olarak aynı zamanda bir eğitmenim. Öğrendiklerimi ve tecrübelerimi psikoterapi ve danışmanlık alanında çalışan psikiyatrist, psilolog ve psikolojik danışman meslektaşlarıma aktarmak benim için büyük bir keyif.
 
Bir süredir devam ettiğimiz eğitim faaliyetlerini alanda çalışan meslektaşlarımız için daha ulaşılabilir, daha verimli ve profesyonel bir hale getirmek için Psikoterapi Akademisini kurduk.

Psikoterapi Akademisi ile psikoterapi eğitimleri düzenlemeyi ve psikoterapinin ülkemizdeki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktayız.
 
Psikoterapi Akademisi ile bilimsel araştırmalar, kitap çevirileri, sempozyumlar, seminerler ile psikiyatri, psikoloji ve psikoterapi alanında çalışmalar hedeflerimiz arasında. Psikoterapi Akademisi ile ruh sağlığı çalışanlarının afaki bedeller ödemeden, makul ücretler ile en kaliteli şekilde psikoterapi eğitimlerine ulaşmasını sağlamayı kendimize gaye edindik.
 
Görsel ve yazılı materyalleri ruh sağlığı çalışanları ve danışanlar için kolay bir şekilde ulaşılabilir kılmak da amaçlarımız arasında.
 
Düzenlediğimiz ve vermeyi planladığımız psikoterapi eğitimleri arasında Travma ve İlişkili Psikolojik Bozukluklarda Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Uygulamaları, Hipnoz ve Hipnoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Farkındalık (Mindfulnes) Temelli Psikoterapiler, Oyun Terapisi eğitimleri bulunmaktadır.
 
Eğitmen kadromuzu alanında uzman ve tecrübeli meslektaşlarımız ve hocalarımızla zenginleştirmek bir başka hedefimiz. Eğitim veren kişilerin bizzat halen hasta ve danışan görmeye aktif bir şekilde devam etmesini önemsiyoruz.
 
Ancak bu şekilde gerçek ve yaşayan bilginin eğitimlere katılanlarda karşılık bulacağına inanıyoruz. Eğitimlerimizde uygulamaya ayrıca önem veriyoruz.
 
Sadece teorik eğitim ile uygulama yapmaksızın yeterli bilgiye ve deneyime sahip olunamayacağını bilerek kurslarımızda sağlam bir teorik eğitimin yanında uygulama ve süpervizyonlara da hak ettiği yer veriyoruz. Psikoterapi Akademisi aynı gemide olduğu değerli meslektaşlarına yol arkadaşlığı yapmak üzere yola çıkmıştır.
 
Herkes en içten sevgi ve saygılarımla.
 
Yrd. Doç. Dr. Ümit Sertan Çöpoğlu
Psikiyatri Uzmanı & Psikoterapist